Ülke websiteleri:

Tarihçemiz

1462

Frankfurt am Main’de kurulan Hirsch Eczanesi, 18. Yüzyılda Fresenius ailesine geçti.

1912

Hirsch Eczanesi’nin eczacısı ve sahibi Dr. Eduard Fresenius, ilaç üretimine başladı.

1934

Üretim birimi Hirsch Eczanesi’nden ayrıldı ve Bad Homburg yakınındaki yeni yerine taşındı.

1952

Else Fernau, yeni soyadıyla Else Kröner eczacılık derecesini aldıktan sonra eczanenin ve şirketin sorumluluğunu devraldı.

1966

Fresenius çeşitli yabancı şirketler tarafından üretilen diyaliz cihazlarının ve diyalizerlerin satışına başladı ve önemli bir pazar payı kazandı.

1974

Fresenius St. Wendel, Almanya’da infüzyon solüsyonları ve medikal tek kullanımlıkların üretimine başladı. Bugün, Fresenius Medical Care son derece yenilikçi Polysulfon diyalizerleri St. Wendel’de üretilmektedir.

1979

Schweinfurt Almanya'da yeni satın alınan fabrikada A2008 diyaliz cihazlarının üretimine başlanır. Yeni cihaz, çok başarılı olur Leipzig Teknoloji Fuarı'nda teknolojik yenilik dalında altın madalya ile ödüllendirilir.

1981

İlk periton diyaliz solüsyon torbaları St. Wendel'de üretildi, sistem Safe●Lock® standart sistemi adını veren Safe●Lock® konektörünü içeren tek bir torbadan oluşuyordu.

1983

Şirket, kanın temizlenmesi için sentetik Polysulfon fiber membranların üretimine başlar. Bu membranlar günümüzde de diyalizerler için kalite standartlarını belirlemektedir.

1992

Otomatik bir PD tedavi seçeneği olan PD Plus, ek materyallere ihtiyaç duymadan periton diyalizi hastalarına uygulanan tedavinin daha iyi olabilmesi için gün ortası değişim imkanı sunar.

1995/96

Biofine® St.Wendel'de geliştirilmiş olan PVC içermeyen bir malzemedir. Plastikleştiricilerden arınmış olması, hastalar ve çevre için avantajlar sağlar. Biofine® PVC folyodan daha ince ve daha az maliyetlidir.

1996

Fresenius Worldwide Dialysis ve National Medical Care’in birleşimi ile Fresenius Medical Care kurulur. Fresenius Medical Care hisseleri Frankfurt ve New York borsasında işlem görmeye başlar.

1999

Fresenius Medical Care’de 100.000 inci diyaliz cihazı üretim bandından alınır. Fresenius Medical Care adi hisseleri Almanya’nın güvenilir hisse senedi endeksi DAX’ta listelenir.

2003

Öncü diyaliz şirketi olarak Fresenius Medical Care, dünya çapındaki kendi diyaliz merkezlerinde 119.000’den fazla hastanın tedavisini üstlenir. Yılda 50 milyondan fazla diyalizer üretimi ile Fresenius Medical Care yeni bir rekor kırar.

2005

Yeni tedavi sistemi 5008 pazara tanıtılır ve yenilikçi gelişim için verilen “Innovationspreis der Deutschen Wirtschaft” ödülünü kazanır.

2006

Fresenius Medical Care, Amerika Birleşik Devletleri’nin diyaliz bakım sağlayıcısı Renal Care Group, Inc’i satın alır. Yaklaşık 2.000 diyaliz merkezinden oluşan küresel ağı ile, şirket yaklaşık 157.000 hastayı tedavi etmeye başladı.
Fresenius Medical Care, ayrıca yasal şeklini KGaA'ya çevirdi.

2007

Fresenius Medical Care, 500 milyonuncu diyalizerini üretti ve diyalizerlerin lider üreticisi olarak başarısını sürdürdü.

2010

Bir ortak girişimin kurulması ile kronik böbrek hastalığı bulunan hastalar için ilaçlar geliştirilmeye ve satılmaya başlandı.

2011

IDC, Liberty Dialysis Holdings Inc. ve American Access Care’in satın alınması ile hizmet işletmelerinin dünya çapında genişlemesi devam etti.

2012

Fresenius Medical Care 500.000’inci diyaliz cihazını üretti.

2013

Fresenius Medical Care bir milyarıncı diyalizerini üretti.

2014

Yeni jenerasyon evde diyaliz cihazımız hizmete sunuldu - sleep.safe harmony - ile Uyarlanmış APD (aAPD) tedavisi ile bireyselleştirilmiş tedavi seçeneklerinin çoğunu mümkün kılmaktayız.Konvansiyonel APD ile karşılaştırıldığında, ultrafiltrasyon ve klirens hedeflerinde, aAPD, diyaliz verimliliğini glikoz emiliminde bir azalmayla artırır.

2016

Fresenius Medical Care, yeni 6008 CAREsystem hemodiyaliz tedavi sistemini tanıttı.

İlgili İçerik