İçeriğe atla

Evde diyaliz

Evde diyaliz – doğru zaman ve yerde doğru terapi

Periton diyalizi ve Evde hemodiyaliz portföyümüzle, kişisel tercihleri karşılarken hastalarınız için sonuçları optimize etmek için ihtiyacınız olan her şeye sahip olduğunuzdan emin olabilirsiniz..

Evde diyaliz çözümlerinde ortağınız

Diyaliz hastası olmak bir yolculuğa çıkmak gibidir ve evde diyaliz tedavisi almayı düşünmek için iyi nedenler vardır. Bilgilendirilmiş hastalar diyalizi bir terapi olarak başlatmayı düşünürken, sağlık uzmanları Evde terapileri en iyi uzun vadeli diyaliz tedavisi olarak görmektedir.1,2 Ortak karar verme doktorların uygun en iyi terapiyi bulmalarına yardımcı olur.3 Evde terapi maliyet verimliliği potansiyeli de sunar.4

Fresenius Medical Care, hem Periton diyalizi (PD) hem de Evde Hemodiyaliz (HHD) konusunda bir dizi çözüm ve ilgili klinik ve pratik çözümleri sunan evde diyaliz ortağınızdır. Hastanın yolculuğu boyunca ve tüm modalite değişiklikleri boyunca tam destek sağlarız.

Yüksek standartlarımızla, kişisel tercihlerini yerine getirirken hastalarınız için sonuçları optimize etmek için ihtiyacınız olan her şeye sahip olduğunuzdan emin olabilirsiniz.

CAPD sırasında hasta

CAPD: Hastalarınızın terapilerini özelleştirmek için bireysel klinik çözümler

Küçük ayrıntılar bir fark yaratabilir mi?

Sürekli Ambulatuvar Periton diyalizi (CAPD) alanında, bireysel klinik çözümlerimiz hastaların terapisini özelleştirmek için tasarlanmıştır.

Stay•safe sistemi – büyük fark yaratan küçük detaylar

Stay•safe sistemi, hastalara günlük kendi kendine CAPD tedavilerinde güvenli ve uygun bir şekilde yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmıştır: 5-9

  • Stay•safe DISC'i, hastalara CAPD tedavisi sırasında önemli adımlar boyunca kılavuzluk eder ve işleme prosedürünü basitleştirir.
  • Benzersiz mavi stay•safe PIN'i, bağlantı adımından önce kateter uzantısını otomatik olarak kapatarak risk adımlarını ve buna bağlı dokunma kaynaklı kontaminasyon olasılığını azaltır.


Daha fazlasını keşfet

aAPD diyagramı

APD: Kişiselleştirilmiş ve zaman içinde adapte edilebilir tedavi

Uyarlanmış aletli periton diyalizi (aAPD) – aynı girdiyle daha fazlasını başarmak

Uyarlanmış aletli PD (aAPD) yaklaşımı Fischbach M. ve diğerleri tarafından önerilmişti:10 kısa duruş dizilerini küçük dolum hacimleri ve uzun duruşları büyük dolum hacimleri ile birleştiren aAPD, tek bir PD oturumunda ultrafiltrasyon (UF) ve klirensi artırır.

Konvansiyonel APD ile karşılaştırıldığında, UF'yi ve klirensi ayrı ayrı hedefleyerek aAPD, diyaliz verimliliğini glikoz emiliminde bir azalmayla artırır.

Daha fazlasını keşfet

Laboratuvar önlüğü giyen doktor

Hacim Kontrolü - sıvı durumunu değerlendirmek ve düzeltmek için pratik bir yöntem

Hacim Kontrolü, daha iyi bir sıvı durumu elde etmelerine yardımcı olarak hastalarınızın yaşamlarını ve sonuçlarını iyileştirmenize yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Hacim Kontrolü, son teknoloji teknolojik cihazları pratik terapötik ilerlemelerle birleştirerek, yaygın sıvı yönetimi zorluklarını çözmenin yeni yollarını sunar.

Hacim Kontrolü; sıvı dengesizlikleri durumunda proaktif ve zamanında müdahaleler gerçekleştirmeyi, hastanın diyetini sürdürmesini teşvik etmeyi, RRF'yi sürdürmeyi, övolemiyi başarmayı ve sürdürmeyi ve kardiyovasküler komplikasyonları önlemeyi amaçlar.

Daha fazlasını keşfet

Fresenius Medical Care ev çözümleri

Fresenius Medical Care, PD ve HHD ile birlikte bir ev programının oluşturulmasından hastanın yolculuğuna, hastanın başlangıç ve eğitiminden tüm modalite değişikliklerine evde diyaliz ve ilgili klinik ve pratik çözümleri için ortağınızdır. Ev çözümlerimiz aşağıdakiler gibi hayati müşteri destek etkinliklerini içerir:

  • Evde diyaliz programı kurulumu
  • Eğitim desteği
  • Hastanın evinde kurulumlar
  • Ev tedarik hizmetleri
  • Klinik destek araçları

1. Manns BJ, et al. The impact of education on chronic kidney disease patients‘ plans to initiate dialysis with self-care dialysis: a randomized trial. Kidney International 2005;68(4):1777-83.

2. Lebedo I & Ronco C. The best dialysis therapy? Result from an international survey among nephrology professionals. Nephrology Dialysis Transplantation 2008;6:403-8.

3. Nobahar M & Tamadon MR. Barriers to and facilitators of care for hemodialysis patients; a qualitative study. Journal of Renal Injury Prevention 2016;5(1):39-44.

4. Pike E, et al. Report from Kunnskapssenteret 2013. Norwegian Knowledge Centre for the Health Services 20136;19.

5. Dunst R, et al. Peritonitis rates using different CAPD systems. Peritoneal Dialysis International 2001;21(Suppl.2):S65.

6. Van Biesen W, et al. stay•safe®, a new PVC-free system for PD: Results of the multicenter trial. Peritoneal Dialysis International 1999;19(Suppl.1):S43.

7. Lambert MC, Lage C, Kirchgessner J. stay•safe®, a new PVC-free system in long-term CAPD treatment. EDTNA/ERCA Journal 1999;25(3):30-4.

8. Issad B, et al. stay•safe®, a new PVC-free system for CAPD: Results of a multicenter survey. Peritoneal Dialysis International 2001;21(Suppl.1):S34.

9. Basile C., et al. The incidence of peritonitis declines after implementation of the stay•safe® system (sss). Blood Purification 2001;19:79.

10. Fischbach M, et al. The beneficial influence on the effectiveness of automated peritoneal dialysis of varying the dwell time (short/long) and fill volume (small/large): randomized controlled trial. Peritoneal Dialysis International 2011;31(4):450-8.