Ülke websiteleri:

Dikkat

Bu web sitesindeki tıbbi cihaz ve tedaviler ile ilgili bilgiler yalnızca Avrupa Birliği'nde bulunan sağlık profesyonellerine yöneliktir. Tüm ürünler, AB ülkelerinin tümünde satışa sunulmaz veya satılamaz. Ayrıntılar için lütfen ilgili ülkenin web sitesini kontrol edin.

"Kabul Edildi ve Onaylandı" butonunu tıklayarak, bu bilgileri dikkate aldığınızı ve Avrupa Birliği'nde bulunan bir sağlık uzmanı olduğunuzu teyit etmiş olursunuz.

Periton diyalizinde sıvı kontrolü

Filtre tutan doktor

Sıvı durumunu değerlendirmek ve düzeltmek için pratik bir yol

  • Sıvı durumunu kolayca değerlendir ve trendi tanımla
  • Terapötik değişiklikleri önceden yap
  • Daha geniş bir yelpazedeki pratik hacim kontrol araçlarını zahmetsizce kullan 

Temel özellikler

Hacim kontrolü – daha iyi bir sıvı kontrolü için üç adım

daha iyi bir hacim kontrolü için adımlar

Durumu ve trendi değerlendir.

BCM-Vücut Kompozisyon Monitörü
BCM-Vücut Kompozisyon Monitörü

Sıvı durumunu rutin olarak değerlendirin

Kullanımı kolay BCM-Vücut Kompozisyon Monitörü, hastaların rutin değerlendirmesine güçlü bir katkı sağlar ve önde gelen PD merkezlerinde standart olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Aşırı hidrasyon miktarının belirlenmesi yoluyla gerçek sıvı durumunun daha hassas bir resmini sunan bu en son teknoloji, hastalarınızın sıvı durumunu daha iyi yönetmenize yardımcı olur.

Sıvı durumunun trendini analiz edin

BCM-Vücut Kompozisyon Monitörü zaman içerisinde sıvı durumundaki değişiklikleri ve trendleri sürekli olarak izlemek için etkili bir şekilde kullanılabilir. Trend analizi siz ve çalışanlarınız tarafından tedavi üzerine karar alırken önemli bir geribildirim ve rehberlik sağlayabilir.1 

Farkındalığın bir sonucu olarak sıvı durumunda iyileşme2

Çıktıları optimize edin

Adapted APD, hem UF hem de klirens sürecini destekler.

Çalışmalar

EuroBCM Araştırması - PD’de övoleminin korunması

EuroBCM Araştırma sonuçları1

6 ülkede 28 merkezden toplam 639 hastada:

  • %40 normohidre
  • %7 dehidrate
  • %53 aşırı hidreydi

Sıvı durumunda dikkat edilecek önemli faktörler:

Sıvı durumu genel olarak zaman içerisinde giriş ve çıkış dengesinin bir sonucudur.
Sıvı Durumu dengesi

İlgili İçerik

1 Van Biesen W, Williams JD, Covic AC, Fan S, Claes K, et al. (2011) Fluid Status in Peritoneal Dialysis Patients: The European Body Composition Monitoring (EuroBCM) Study Cohort. PLoS ONE 6(2): e17148. doi:10.1371/journal.pone.0017148
2 Luo Y, Lu X, Woods F, Wang T. Volume Control in Peritoneal Dialysis Patients Guided by Bioimpedance Spectroscopy Assessment. Blood Purification 2011;31:296-302.
3  Fischbach M, Issad B, Dubois V, and Taamma R. The beneficial influence on the effectiveness of automated peritoneal dialysis of varying the dwell time (short/long) and fill volume (small/large): randomized controlled trial. Peritoneal Dialysis International 2011; 31(4):450-8.
4 Kim S, Oh J, Kim S, Chung W, Ahn C, Kim SG, Oh KH. Benefits of biocompatible PD fluid for preservation of residual renal function in incident CAPD patients: a 1-year study. Nephrol Dial Transplant 2009;24(9):2899-90.
5 Haag-Weber M, Krämer R, Haake R, Islam MS, Prischl F, Haug U, Nabut JL, Deppisch R. Low-GDP fluid (Gambrosol trio) attenuates decline of residual renal function in PD patients: a prospective randomized study. On behalf of the DIUREST Study Group. Nephrology Dialysis Transplantation 2010;25(7):2288-96.
6 Williams JD, Topley N, Craig KJ, Mackenzie RK, Pischetsrieder M, Lage C,Passlick-Deetjen J; Euro Balance Trial Group. The Euro-Balance Trial: the effect of a new biocompatible peritoneal dialysis fluid (balance) on the peritoneal membrane. Kidney International 2004;66(1):408-18.
7 Weiss L, Stegmayr B, Malmsten G, Tejde M, Hadimeri H, Siegert CE, Ahlmén J, Larsson R, Ingman B, Simonsen O, van Hamersvelt HW, Johansson AC, Hylander B, Mayr M, Nilsson PH, Andersson PO, De los Rios T. Biocompatibility and tolerability of a purely bicarbonate-buffered peritoneal dialysis solution. Peritoneal Dialysis International 2009;29(6):630-633.
8 Rippe B, Simonsen O, Heimbürger O, Christensson A, Haraldsson B, et al. Long-term clinical effects of a peritoneal dialysis fluid with less glucose degradation products. Kidney International 2001;59(1):348-57.