İçeriğe atla

Fresenius Medical Care Türkiye Kariyer Sayfası

Fresenius Medical Care

En büyük kaynağımız, çalışanlarımızdır

İnsan Kaynakları Yaklaşımımız

Fresenius Medical Care olarak, sektördeki ve dünyadaki lider konumumuzu, sahip olduğumuz nitelikli insan kaynağının sürekli gelişimi ve motivasyonu ile sürdürebileceğimize inanıyoruz. Değişimi destekleyen, esnek, duyarlı ve demokratik yapıya sahip bir şirket olarak, çalışanlarımızı her zaman işimizin merkezinde görmekteyiz.

 

İşe Alım Aşamaları

Açılan poziyonlarımız için ilk olarak kariyer@fresenius isimli web tabanlı İnsan Kaynakları portalımız üzerinden şirket içerisine duyuru yaparak öncelikle mevcut nitelikli insan kaynağımızı değerlendirmeyi amaçlıyoruz. Mevcut çalışanlarımızdan gerekli kaynak sağlanamadığında şirketimize yapılan başvuruları değerlendiriyoruz. 

 • Genel Merkez
  • Telefon ile mülakat
  • İngilizce testi (sadece gerekli pozisyonlar için)
  • İnsan Kaynakları ve ilgili birim yöneticisi ile ilk yüz yüze görüşme
  • Kişilik envanteri
  • İkinci ve eğer gerekli ise üçüncü görüşme
  • Referans kontrollerinin gerçekleştirilmesi ve iş teklifi
 • Klinikler
  • Telefon ile mülakat
  • Operasyon Müdürü ve Klinik Yöneticisi ile yüz yüze görüşmeler
  • Referans kontrollerinin gerçekleştirilmesi ve iş teklifi 

 

Açık pozisyonlarımız ve genel başvuru için lütfen tıklayınız.  

Eğitim

Eğitim, gelişim ve ilerleme için en önemli süreçtir

Sürekli eğitime olan inancımızla, çalışanlarımızın kapsamlı bir oryantasyon eğitimi programı ile birlikte ihtiyaçları doğrultusunda tıbbi, teknik, yönetsel ve kişisel gelişim konularında eğitimler almasını sağlıyoruz. Bu eğitimler, işbaşı eğitim ve uygulamaları olabilmekle birlikte, iç ve dış eğitmenlerle şirketimize özel olarak hazırlanan programları da kapsıyor. Ayrıca kariyer gelişimi kapsamında çalışanlarımıza sunulan yeni pozisyon ve görevler için de gerekli eğitim desteği veriyoruz. 

E-learning eğitim platformumuz: Fresenius Learning Center

Fresenius Learning Center isimli e-learning eğitim platformumuzu eğitim vermek isteyen bütün departmanlarımız ile bütün çalışanlarımız aktif olarak kullanıyor. İşe başlayan her yeni çalışanımız için İnsan Kaynakları departmanı olarak bir kullanıcı adı, şifre ve ilgili pozisyonun zorunlu olarak alması gereken eğitimleri tanımlıyoruz. Çalışanlarımız, zorunlu eğitimler dışında, Kurs Kataloğu’ndan almak istediği diğer eğitimlere de kaydını gerçekleştirerek ilgi duyduğu konularda kendini geliştirebiliyor.

Performans Yönetim Sistemi

Kurumsal ve bireysel olmak üzere sene başında belirlenen hedefler doğrultusunda yılda bir kez performans değerlendirme görüşmeleri yapılır. Bu sürecin sonunda çalışanlarımız yılsonu primleri ile ödüllendirilir.

Fresenius Fikir Atölyesi

Fresenius Medical Care, çalışanlarının görüş ve önerilerine büyük önem veriyor. Online olarak bütün çalışanlarımızın erişebildiği sistem üzerinden paylaşılan, iş süreçlerinin iyileştirilmesi ve geliştirilmesine yönelik öneriler, Fresenius Fikir Atölyesi Komitesi tarafından değerlendirilir ve uygulamaya alınan öneriler için öneri sahibi çalışanımız ödüllendirilir. 

İlgili İçerik
Şirket profili

Şirket profilimiz