İçeriğe atla

Ev Hemodiyalizi

Neden ev hemodiyalizi (HHD)?

Evde hemodiyaliz, evde yapılan ve dolayısıyla esnek bir tedavi seçeneğidir. Evde diyaliz tedavisi gören hastalar, öngörülen tedavi planı dahilinde diyaliz tedavisinin sıklığını değiştirebilir ve bu nedenle aşağıda daha ayrıntılı olarak açıklandığı gibi yaşam kalitesi ve tıbbi sonuçlar açısından iyileşmeden yararlanabilir.1,2

Aşağıda, aşağıdakiler de dahil olmak üzere bazı sorularınızı yanıtlıyoruz:

  • Fresenius Medical Care, HHD hastalarım için sonuçları nasıl destekleyebilir?
  • Fresenius Medical Care, hastalar ve sağlık uzmanları için hangi eğitim çözümlerini sunuyor?
  • Fresenius Medical Care güvenilir teknik desteği nasıl sağlar?

Ürünlerimiz

5008S CorDiax
5008S CorDiax*
  • Çeşitli terapilerle bireysel olarak ayarlanabilir
  • hastaların gelişen tıbbi ve yaşam tarzı ihtiyaçlarına uyarlanabilecek reçeteler
  • Güvendiğiniz ve evdeki hastalarınızın kullanımına sunulan merkez içi cihazlarımızdan bildiğiniz performans.
  • Hasta tarafından çok az veya hiç dezenfeksiyon gerektirmeyen Aqua RO Mobil veya Mini su arıtma sisteminin otomatik dezenfeksiyonu sayesinde zamandan tasarruf etmenin ve adımları azaltmanın bir yolu

* 5008S CorDiax, 5008S ürününden ve 4.50'den daha büyük bir yazılım sürümünden oluşur. Açıklanan tüm özellikler 5008S CorDiax ile sunulmaktadır.

5008S CorDiax hakkında daha fazlasını keşfedin
5008S CorDiax yanında oturan adam

Merkezde bildiğiniz ve güvendiğiniz performans – 5008S CorDiax evde de kullanılır ve hastalar için farklı avantajlar sunar

yaşam tarzı

Ev diyalizi hastaların yaşamlarını nasıl iyileştirebilir?

Fresenius Medical Care, hastaların gündüz veya gece diyalize girmesine olanak tanıyan esnek evde hemodiyaliz tedavisi seçenekleri sunar. Geceleri diyalize girerken, hastalar tedavi sırasında uyuyabilir ve bu da onların günlerini istedikleri gibi geçirmelerine olanak tanır.

Hastaların hayatlarını kolaylaştırmada yer alın
Bir sağlık profesyoneli olarak hastalarınızla birlikte onların yaşam tarzlarına ve bireysel gereksinimlerine en uygun sistemi seçebilirsiniz.

Hastalar neden ev hemodiyalizinden yararlanabilir?

Evde hemodiyaliz uygulayan çoğu kişi, tedavi sonuçlarını iyileştirmek için gerekirse haftalık tedavi süresini uzatabilir. Bu, terapilerini haftada dört ila yedi gün daha sık uygulayarak ve/veya tedavilerini gece uygulayarak yapılabilir.

Daha fazla esneklik ve kontrol

Evde hemodiyaliz, hastanıza yapmaktan hoşlandığı şeyleri yaparak daha fazla zaman geçirme özgürlüğü verir. Tutkuları ister balık tutmak ister seyahat etmek olsun, ev hemodiyalizi onlara iş ve sosyal hayata daha iyi katılma esnekliği verme potansiyeline sahiptir! 7

Daha sık hemodiyaliz ile ilişkilidir

Kalp CVD'si

Kalp üzerinde daha az stres3,4

kan hücresi

Daha az ilaçla daha iyi kan basıncı kontrolü4,5

Elma

Daha az kısıtlayıcı diyet 2,6

Batarya

Muhtemelen iyileştirilmiş enerji seviyeleri8

Zaman

Tedaviden sonra daha hızlı iyileşme süresi9

Yaşam tarzı

Hayatlarının kontrolünü ele alma esnekliği7,10

Tedavi seçenekleri

Evde, hastalarınız için diyaliz sıklığını ve süresini ayarlayabilirsiniz.

Hasta ve doktor arasındaki ortak karar verme, hastaların terapi ihtiyaçlarına ve yaşam tarzına bağlı olarak doğru terapi uyumunun bulunmasını destekler.

Daha sık ve/veya uzun süreli hemodiyalizin klinik sonuçları iyileştirdiği gösterilmiştir.

Diyaliz hakkında gerçekler

Gece evde hemodiyaliz

Evde gece hemodiyalizi hasta ve bakım partneri uyurken gece boyunca gerçekleştirilir. Standart haftada üç kez diyalize kıyasla kalp üzerinde daha nazik olabilen (örn. sol ventrikül kütlesinin azaltılması, hipertansiyon ve interdiyalitik hipotansiyon) sağlıklı böbrek fonksiyonuna daha çok benzeyen daha yavaş ve daha uzun bir tedavi olabilir. 5,11

Gece yapılan hemodiyalizin, daha liberal bir diyetle sonuçlanabilecek fosfor kontrolünü iyileştirdiği gösterilmiştir.11

Ayrıca, uzatılmış haftalık diyaliz süresi, haftada üç kez yapılan hemodiyalize kıyasla ß2m klirensini iyileştirebilir.12

Ayrıca hastalar gün içinde işe, çocuk bakımına ve seyahate daha fazla zaman ayırabilmektedir. Gece HHD, bakım ortakları için zamanlama endişelerini de giderebilir.

Ev hemodiyaliz programınızı başlatmanıza ve geliştirmenize yardımcı olmamıza izin verin.

Eğitim – Gelişmiş tedavi, basit kurulum

HHD'yi kullanmaya başlama

HHD ile, günümüzde hastaların evlerinde rahatlıkla kurulabilen ve çalıştırılabilen oldukça etkili bir tedavi devreye giriyor. Bakıcılar ve hastalar için eğitim videolarından uzmanlardan oluşan bir ekip tarafından ev kurulumuna kadar her şeyi en başından anlıyoruz.

Destek ve takip – Her tedaviyle iletişim halinde

HHD Destek ve Takip

HHD tedavisi devam ederken, iş yükünüzü uygun bir şekilde azaltmanıza ve tedavi kesintilerini azaltmanıza yardımcı olacak bir dizi hizmet sunuyoruz.

İlgili içerik
5008S CorDiax yanında oturan adam

Merkezde bildiğiniz ve güvendiğiniz performans – 5008S CorDiax evde de kullanılır ve hastalar için farklı avantajlar sunar.