İçeriğe atla

Aferez platformları

[Translate to Turkey:] Art Universal

Art Universal*

Tam kan tedavisi ve plazma filtrasyonu

Art Universal, DALI 500 Adsorber, DALI 750 Adsorber ve MONET Plasma Fractionator ile tedavi için uygun bir platformdur. Ayrıca, belirli adsorpsiyon prosedürleri için, özellikle GLOBAFFIN adsorber kullananlar için plazma ayırmayı sağlar.

Art Universal cihazında bir tam kan pompası, bir ACD‑A (sitrat) antikoagülan pompası, bir plazma pompası ve MONET Plazma Fraksiyonlayıcıyı (lipoprotein filtresi) yıkamak ve yenilemek için kullanılan bir yardımcı pompa bulunur. Şırınga pompası heparin antikoagülasyon için özel olarak tasarlanmıştır.

Kullanıcı arayüzü basit ve etkilidir. Çeşitli prosedür adımları ya otomatikleştirilir ya da bilgi istemleriyle işaretlenir, böylece işlem basitleştirilir ve kullanıcı hataları azaltılır. Yerleşik proses güvenlik kontrolleri, makinenin doğru şekilde kurulduğunu izleyerek yüksek güvenlik seviyelerini korur.

Art Universal aşağıdaki protokolleri ve prosedürleri destekler:

  • Tam kan aferezi (Dört farklı adsorber konfigürasyonu ile sunulan DALI Kitleri, iki farklı protokol ayarına sahip yazılım: DALI Standardı ve DALI Düşük Sitrat)
  • Plazma fraksiyonasyonu (MONET Plasma Fractionator), öncelikle plazma fraksiyonlayıcının otomatik, basınç tetiklemeli durulaması ile lipoprotein filtrasyonunda kullanılır
  • Adsorpsiyon prosedürlerini, özellikle ayrı bir adsorpsiyon monitörü (ADAsorb) tarafından kontrol edilen GLOBAFFIN yenilenebilir adsorberi sağlamak için plazma ayırma

 
*** Art Universal artık üretilmemektedir. Yedek parçalar mevcuttur.

1 Waitz G et al. Ther Apher Dial 2022; doi: 10.1111/1744-9987.13840