İçeriğe atla

Evde Diyaliz

Doğru zamanda ve doğru yerde tedavi

Kronik böbrek hastalığında tüm hastalara uygulanabilecek tek bir mükemmel tedavi yoktur. Doğru zamanda ve doğru yerde tedaviyi seçmek ve bunu sürekli olarak hastanın ihtiyaçlarına göre uyarlamakla ilgilidir. Akıllı karar verme desteğine, son teknoloji tedavilere ve hasta yönetimi araçlarına ulaşma vizyonumuzla eve hayat veriyoruz.

Bir kanepede oturan adam

Diyalize giren hastalar bir yolculuktadır ve öncelikle evde diyaliz tedavisini düşünmek için iyi nedenler vardır. Hastanın evinin rahatlığında terapi, seyahat sürelerini kısaltabilir ve hasta otonomisini ve esnekliğini artırırken aynı zamanda bakıcıların iş yükünü azaltabilir.1,2

Ev terapileri aynı zamanda maliyet etkinlik potansiyeli de sunabilir.3 Bilgilendirilmiş hastaların diyalize evde terapi olarak başlama olasılığı daha yüksek olduğundan, evde diyalizle tedavi aralığını genişletmek rekabet avantajı sağlayabilir ve bir merkezin büyümesine olanak sağlayabilir.4

Evde diyaliz çözümlerinde ortağınız –
Eve hayat getiriyoruz

Uzmanlığımızla, son teknoloji tedavilerden daha fazlasını sunmayı hedefliyoruz. Karar verme sürecinden, eğitim çözümlerine ve tedavinin başlangıcından diyalizin günlük yönetimine kadar, hasta yolunun her adımında sizi desteklemek için buradayız. Fresenius Medical Care, hem periton diyalizi (PD) hem de evde hemodiyaliz (HHD) için çeşitli çözümler ve ayrıca sizi destekleyecek hizmetler, ilgili klinik ve pratik çözümler sunarak evde diyalizde ortağınız olmak istiyor. Hastanın yolu boyunca ve tüm modalite değişiklikleri sırasında tam destek sağlıyoruz. Yüksek standartlarımızla, hastalarınızın kişisel tercihlerini yerine getirirken sonuçlarını iyileştirmek için size kapsamlı bir portföy sunuyoruz.

Terapi tekliflerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için terapilere tıklayın

5008S CorDiax yanında oturan adam

Merkezde bildiğiniz ve güvendiğiniz performans – 5008S CorDiax evde de mevcuttur ve hastalar için farklı avantajlar sunar.

* 5008S Cordiax, 5008'lerin ürününü ve 4.50'den büyük bir yazılım sürümünü kabul eder. Açıklanan tüm özellikler 5008S Cordiax ile sunulmaktadır.

CAPD - okuyan kadın

stay•safe sistemi, günlük kişisel bakım SAPD tedavisi olan hastalara basit ve uygun bir şekilde yardımcı olur.

Teknolojiye ek olarak - hasta yolu boyunca destekleyici bakım

Sağlık uzmanlarıyla birlikte, zamandan ve yerden bağımsız olarak her hasta için potansiyel tedavi seçenekleri sunmak üzere günlük işinizde sizi destekleyen farklı rehberlik araçları geliştirdik. Amacımız, her tedavi seçeneğini hasta için olabildiğince iyi hale getirmenize destek olmak ve bu nedenle hasta yolu boyunca araçlar geliştirmektir. Tedaviye başlamak veya tedaviyi değiştirmek üzere olan geçiş hastaları için çözümlerimizi aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz.

Diyaliz öncesi ve diyaliz hastalarına yönelik portföyümüzle, size hasta yolu boyunca hastalarınıza doğru tedaviyi sunmak için kullanabileceğiniz çok çeşitli araçlar sağlamak istiyoruz.

Kronik böbrek hastalığı ve geçiş

Kronik böbrek hastalığı (KBH), dünya çapında bir halk sağlığı sorunudur. Avrupa'da prevalansı her 100 kişi için5,9 hasta kadar yüksektir (KBH3-KBH5).5 KBH hasta bakımı yolunda özellikle kritik bir dönem, böbrek fonksiyonunun renal replasman tedavisinin (RRT) gerekli olduğu aşamaya düştüğü zamandır. Bu geçiş aşaması, hastanın RRT modalitesini seçmeyi içeren karmaşık tedavi kararları almasını gerektirir.6,7 Ortak karar alma, doktorların en uygun tedaviyi bulmasına yardımcı olur.8

Bilgilendir ve Karar Ver - Ortak karar verme için kapsamlı bilgiler

Her hasta benzersizdir ve tedavileri de öyle. Evde ve merkezde diyalizde eksiksiz tedavi seçenekleri yelpazesi sunarak, hastanın ihtiyaçlarına göre tedavi kararınızı destekleyecek uzmanlığa sahibiz. FMC, hastalarla modalite seçimi görüşmesini desteklemek ve her hasta için doğru tedaviyi seçmeye yardımcı olmak için kapsamlı hasta eğitim materyalleri ve tedavi kararı desteği ile sizi destekleyebilir.

Deneyimlerimiz

Videoda hasta yolundaki bazı hasta zorluklarını ve FMC'nin sizi ve hastalarınızı nasıl desteklediğini görün.