İçeriğe atla

Akut Kan Saflaştırma

Renal bakım ve ötesini sunmak

Akut kan saflaştırma, kanın ekstrakorporeal tedavisine dayanır ve kanı toksinlerden ve patojenik ajanlardan temizleme prosedürlerini içerir. Ana odak noktamız akut böbrek hasarının (AKI) tedavisidir. İdeal sürekli uygulamasından yararlanarak kanı üremik toksinlerden ve diğer nitrojenli atıklardan yavaş ve yine de etkili bir şekilde temizlemeye yönelik ekstrakorporeal bir prosedür olan sürekli böbrek replasman tedavisi (CKRT) üzerine kuruludur. Bu aynı zamanda sıvı dengesinin düşük ancak sürdürülebilir net ultrafiltrasyon hızlarıyla yönetilmesini de içerir. CKRT, CRRT veya sürekli renal replasman tedavisi olarak da bilinir.

Kapsamlı çoklu organ desteği yaklaşımımızı yansıtarak, AKI sepsis ile ilişkili olduğunda belirli adsorbanların entegrasyonu, akut solunum fonksiyon bozukluğu sendromu olan bazı hastalarda ekstrakorporeal karbon dioksit uzaklaştırılması (ECCO2R) dahil olmak üzere CKRT'nin ötesinde tedavi çeşitliliğine izin veren ürünler ve hizmetler sunuyoruz. 

CKRT'de Fresenius Medical Care, Ci‑Ca bölgesel sitrat antikoagülasyonuna bağlıdır. CKRT'de antikoagülasyonu iyileştirmek ve kanama komplikasyonları risklerini azaltmak için tasarlanmış kapsamlı bir Ci‑Ca tedavi konsepti ve ürün yelpazesini ilk sunan bizdik.