İçeriğe atla

Akut Tedaviler

Çoklu organ desteğinin geleceğini şekillendirelim

Daha fazla bilgi edin

Akut kan saflaştırma

Renal bakım ve ötesini sunuyoruz

daha fazla bilgi edinin

Kalp ve Akciğer Desteği

Akciğer ve kalp yetmezliği tedavisi

daha fazla bilgi edinin

Terapötik Aferez

Zararlı maddelerin uzaklaştırılması

daha fazla bilgi edinin

Çoklu organ desteğinin geleceğini şekillendirelim

Fresenius Medical Care'in Yoğun Bakım bölümü, hastanelere ve YBÜ'lere, kritik veya ciddi hastalığı olanlara ekstrakorporeal organ desteği için kapsamlı bir teknoloji portföyü sağlar.

İnsan organları karşılıklı olarak birbirine bağlı bir sistem olduğundan, Fresenius Medical Care, akut böbrek hasarı için ekstrakorporeal kan tedavisindeki kapsamlı uzmanlığından yararlanarak yoğun bakımda çok organlı bir destek yaklaşımı izler. İnsan fizyolojisini bütüncül bir anlayışla ele alarak çoklu organ tedavilerini geliştirmeyi ve bunları akıllı teknoloji çözümlerine dönüştürmeyi hedefliyoruz.

Renal bakım alanındaki uzun yıllara dayanan deneyimimiz, derin terapötik tasarım yetkinliğimiz ve küresel bir liderin araştırma ve geliştirme yetenekleriyle, karşılanmamış klinik ihtiyaçlar için yeni tedavi seçenekleri geliştirmek için sürekli çalışıyoruz.

Hastaların kritik durumları örn. şiddetli travma veya sepsise sıklıkla organ yetmezliği eşlik eder, bu da çoklu organ işlev bozukluğu sendromunu (ÇOYS) yoğun bakım ünitelerine kabul edilen hastalarda morbidite ve mortalitenin ana nedeni yapar.1-4

Hayati organ fonksiyonlarının erken dönemde desteklenmesi ve stabilizasyonu, hastaların olumlu bir prognozu için çok önemlidir5-8 ve doktorlara, hastalığın temel nedenini tedavi etmeye konsantre olabilecekleri bir ortam ve zaman sağlayabilir.

Ayrıca önleyici tedbirler açısından, işlev görmeyen organların ekstrakorporeal tedavilerle desteklenmesi, tedavi edilmediği takdirde hayatı tehdit eden durumlara yol açabilecek kardiyovasküler ve otoimmün hastalıklarla baş etmede çok önemli olabilir.

Çoklu organ destek portföyümüz üç ana alanı kapsar: Akut kan saflaştırma, Kalp ve akciğer desteği ve Terapötik aferez.

Ekstrakorporeal organ desteği için, terapi teknolojisini veri analitiği ve hasta yönetimi ile entegre ederek, tüm tedavi uygulama yaşam döngüsü boyunca hizmet veren bir ekosisteme yerleştirilmiş çok çeşitli teknolojiler sunuyoruz. Tam hizmet ortağı olarak müşterilerimiz, klinik altyapılarına ve günlük rutinlerine entegre olan tek bir kaynaktan gelen bütünsel bir tekliften yararlanır.

Terapi çözümlerimiz, son teknoloji ürünü tıbbi sonuçları mümkün kılar ve klinisyenlere bir YBÜ'de gerçek disiplinler arası bakımı uygulamak için gerekli araçları sağlar ve kritik hastaları güvenilir çözümlerle tedavi etmelerini sağlar.

Sakr Y et al. Crit Care 2012; 16: R222

Vincent J-L et al. Crit Care Med. 2006; 16:344-353

3 Angus DC et al. Crit Care Med. 2001; 16:1303-1310

Caraballo C et al. Yale J Biol Med 2019; 92:629-640

Ferreira FL et al. JAMA 2001; 16:1754-1758

Russell JA et al. Crit Care Med 2000; 16:3405-3411

Levy MM et al. Crit Care Med 2005; 16:2194-2201

Evans L et al. Intensive Care Med 2021; 47:1181-1247