İçeriğe atla

Şirket Profili

Şirket profili

Fresenius Medical Care, kronik böbrek yetmezliği olan hastalar için önde gelen ürün ve hizmet sağlayıcısıdır.

Fresenius Medical Care, kronik böbrek yetmezliği olan bireyler için dünyanın önde gelen ürün ve hizmet sağlayıcısıdır. Böbrek yetmezliği olan yaklaşık 3.9 milyon kişi dünya çapında düzenli olarak diyaliz tedavisi alır. Diyaliz, böbrek yetmezliği durumunda böbreğin fonksiyonunu yerine getiren hayati bir kan temizleme işlemidir.

Global ağımızda bulunan 4,100’den fazla diyaliz kliniğinde 345,000'den fazla hastaya bakım sağlamaktayız. Ayrıca diyaliz cihazları, diyalizerler ve ilgili sarf malzemeler gibi diyaliz ürünleri sağlayarak tüm dünyada da 42’den fazla üretim tesisi işletmekteyiz.

Stratejimiz, sürdürülebilir büyümeye yöneliktir. Yenilikçi ürünler ve en üst düzey kalitede tedavi kavramları sunarak böbrek hastalığı bulunan hastaların yaşam kalitesini sürekli iyileştirmeyi hedefliyoruz.

Fresenius Medical Care’in kurumsal genel merkezi Bad Homburg v. d. Höhe, Almanya’dadır. Kuzey Amerika genel merkezi Waltham, Massachusetts’te ve Asya-Pasifik genel merkezi Hong Kong’da, Latin Amerika genel merkezi Rio de Janeiro'dadır.

Tarihçemiz


Şirket kültürü

Diyaliz hastaları için yaşamaya değer bir gelecek yaratmak için çalışıyoruz. Dünya genelinde. Her gün.

  • İşbirlikçi
  • Proaktif 
  • Güvenilir
  • Mükemmel

 

Marka kimliğimiz, misyonumuz ve stratejimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için, Global Websitemizi ziyaret edin.

Sürdürülebilirlik

Bizim için sürdürülebilirlik, çevresel ve sosyal ilerlemenin yanı sıra işte başarıyı elde etmek için sorumlu hareket etmek demektir.

  • Ekonomik sorumlulukları üstleniyoruz.
  • Çevre için sorumluluk alıyoruz.
  • Sosyal sorumlulukları mükemmelliyetçilik

 

Sorumluluklarımız hakkında daha fazla bilgi almak için Global Website mizi ziyaret edebilirsiniz.

Daha fazla bilgi için bize ulaşabilirsiniz.
İlgili İçerik
Yaşamaya değer bir gelecek yaratmak için çalışıyoruz

Fresenius ürünleri, tedavi seçenekleri ile Türkiye'deki hastalar için tam destek.

Daha fazla hikayeye ulaşın

Uyumluluk

Uyumluluk

Fresenius Medical Care, dünya çapında pazar lideri olarak sorumluluklarının farkındadır ve bu duruma ciddiyetle yaklaşmaktadır. Kurallarımız ve şirket etiğimiz ile bizim ve paydaşlarımızın beklentileriyle uyumlu standartlar belirlemek hedefindeyiz.

Fresenius Medical Care, işini geçerli yerel mevzuata uygun olarak yürüttüğünü taahhüt eder. Hastalar, müşteriler, tedarikçiler, devlet ve geri ödeme kurumları, çalışanlar, yatırımcılar ve toplum ile olan ilişkilerimizde profesyonellik, dürüstlük ve doğruluk ekseninde hareket ederiz.

Uyumluluk programımız, dünya çapında geçerli iş davranış kurallarını kapsar; bizim ve paydaşlarımızın uzun vadeli çıkarlarını birleştirir. Bu, temel şirket değerlerimize dayanmaktadır. Bu temel değerlerle, Fresenius Medical Care, yasa ve yönetmliklerle uyumlu politika ve prosedürlerin uygulanmasını sağlar. Mevzuata ilişkin yükümlülüklerine aykırı olan veya yerel yasaları ihlal eden iş fırsatlarıyla ilgilenmez.

Önemli ölçüde eğitim ve yoğun iç iletişim, düzenli olarak her çalışana iş davranış kurallarımızı tanıtma ve hazırlamada uyumluluk programımızın bir parçasıdır. Uyumluluk programı, bu kurallara çelişmeden bölgesel ayrımları dikkate alır. Fresenius Medical Care, içeriğin ve uygulama prosedürlerinin yerel yasal gereklilikler doğrultusunda olmasını güvence altına almak için uyumluluk programını periyodik olarak gözden geçirir ve değiştirir.

Ek olarak Fresenius Medical Care, kendi adına faaliyet gösteren tüm üçüncü tarafların ilkelerini anahatlarıyla çizen iş ortakları için iş etiği ve ilkelerini oluşturmuştur. En önem verilen konular, tedarikçilerimizde adil ve insancıl çalışma koşullarının olmasının yanısıra çevreye duyarlı ve kaynakların sorumlu kullanıldığı üretim üzerinedir.

Fresenius Medical Care'de uyumluluk hakkında daha fazla bilgi almak için, Global Website sini ziyaret edin.